Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

MenoMosso


od lewej:             Jacek Słoński, Tomasz Ratajczak
od lewej: Jacek Słoński, Tomasz Ratajczak

 

Jacek Słoński


      Grę na perkusji rozpoczął w szkole podstawowej. Kończąc klasę piątą posiadał już niezbędne umiejętności oraz potrzebny do tego talent. Przez następne lata był perkusistą w zespołach dziecięcych, okres młodzieńczy to współpraca z wieloma zespołami rockowymi. Swoje zamiłowanie realizuje po latach, dzieli się wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca w szkole policyjnej oraz perkusista zespołu „Awans”, muzyk sesyjno-projektowy oraz specjalista od instrumentów perkusyjnych w zespole MenoMosso. Od lat inspiruje się twórczością Stewarda Copelanda oraz perkusistów grających blues, jazz i muzykę pogranicza. Jako artysta jest dobrym duchem zespołu, cechuje się duża elastycznością oraz wielowymiarowością grania, ogromna wyobraźnia muzyczna sprawia, że potrafi zagrać wszystko.

 

 

Tomasz Ratajczak


      Muzyk o szerokim wachlarzu możliwości. Doświadczenie zdobywał grając w kapelach rockowych jako basista (1990-95 grupa: „Na Katzu”) oraz gitarzysta . Dziś właśnie taką role spełnia w zespole MenoMosso, jest także niezastąpiony jako gitarzysta solowy –„Awans”. Wielość stosowanych technik gitarowych, doskonała pamięć muzyczna, znajomość skal oraz ogromna wyobraźnia muzyczna stanowi o wartości tego muzyka. Od urodzenia fan The Beatles, silny wpływ wywarły na niego zespoły takie jak Led Zeppelin czy Deep Purple a także bluesowe sławy: Hendrix, Walter Trout i Coco Montoya. Mimo samokształcenia muzycznego przykład doskonałej techniki.

 

 

 

Mateusz Ziemichód

 

 

      Pasjonat podróży, poezji oraz prozy. Muzykę traktuje jako środek ekspresji. Gdy był dzieckiem, muzyka zaprosiła go do współpracy poprzez naukę gry na pianinie. Później jednak wyemigrowała na kilka lat, żeby jednak wrócić ze wzmożoną siłą wykorzystując nowy bagaż doświadczeń i nowy zapał do grania. Nowy czas okazał się łaskawy w ludzi, którzy z muzyki uczynili swoją pasję. Od kilku lat sesyjnie i regularnie jako akompaniator i klawiszowiec, ściśle współpracujący z chórem Halka. Pracowitość oraz konsekwencja to cechy jakie stanowią o charakterze  tego muzyka.

 

 

 

 Mikołaj Staniewski

 

 

       Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już we wczesnych latach szkolnych. Zaczął wówczas uczęszczać na prywatne zajęcia nauki gry na gitarze klasycznej. Pierwsze inspiracje czerpał z podręcznika Józefa Powroźniaka pt. „ABC gitary”, ale szybko zapragnął czegoś więcej. Szczęśliwym trafem trafiła w jego ręce płyta genialnego tria w skład którego wchodzili: Paco de Lucia, John McLanghlin oraz AL Di Meola. Przez następne lata nadal ćwiczył swoje umiejętności gry równocześnie pogłębiając wiedzę teoretyczną na temat instrumentu. Z tego powodu właśnie gitara i jej rozwój na przestrzeni wieków, stała się tematem jego pracy magisterskiej. To właśnie podczas zbierania materiałów do pracy zetknął się z nazwiskami takich wirtuozów jak NarcisioYepes i Andrea Segovia. Dzisiaj gitarzysta rytmiczny i solowy, utalentowany i otwarty na eksperymenty audialne. Muzyk zespołu MenoMosso.

 

 

 

 

Przemysław Wojnarowski 

 

    Muzycznie inspirowany od dzieciństwa. śpiewająca rodzina, ojciec perkusista i gitarzysta. Miłość do muzyki przyszła sama, jednak w zawodowej formie dość późno. Początki to gra na gitarze, nastepnie szkoła średnia, w której zapoczątkowało się rokowe granie i w konsekwencji studia. O dziwo na początku pedagogiczne. Szybko jednak dała znać o sobie pasja muzyczna dlatego czystą pedagogikę należało zamienić na pedagogikę muzyczną podejmując kształcenie na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej gdzie pod okiem zawodowych muzyków zdobywałem doświadczenie jako dyrygent, gitarzysta i pianista. Miałem przyjemnośc czerpać doświadczenia od tak wielich nazwisk jak: prof. Henryk Stiller,dr hab. prof. nadzw. Roman Drozd, prof.zw. Leszek Kułakowski, Zdzisław Siadlak adiunkt at Akademia Pomorska, dr hab. prof. nadzw. Monika Zytke. Każda z tych osobowośći wywarła na mnie ogromny wpływ i do tej pory jest dla mnie motywacją do pracy.Były to lata w których jako chórzysta doświadczałem kontaktów  z orkiestrą Simfonią Balticą oraz wieloma okolicznymi zespołami, był to też czas nagrywania dużych orkiestrowych projektów tj: Missa Festva Kazimierza Rozbickiego, chórowych koncertów  z Synthagmą itp. Jako wokalista chóralny przeszedłem wiele doświadczeń i setki koncertów śpiewająć w chórze: Juventus Cantans, Pap Art Singers, chór ZKN oraz chórach sesyjnych; (Bydgoszcz, Słupsk,Chojnice,Koszalin, chóry kameralne, kwartety i podobne muzyczne formacje). Zdobyłem wtedy ogromne doświadczenie zagraniczne. Następnym etapem  było rozpoczęcie stiudiów na Akademi Kaimierza Wielkiego w Bydgoszczy i kolejne doświadczenia oraz praca z utalentowanymi dyrygentami tj: prof. dr hab. Mendlik Bernard  czy dr hab. Arkadiusz Kaczyński. Akademię ukończyłem jako pedagog muzyczny o specjalności nauczanie zintegrowane z muzyką. Od tamtej pory w zakresie pedagogiki rozwijam się, dokładając do teczki kwalifikację z zakresu: resocjalizacji, socjoterapii, oligofrenopedagogiki, psychoterapi, terapii oraz trenerstwa personalnego. Obecnie  pracuję wyżej wymienionych zawodach i realizuje swoję pasje muzyczne multiinstrumentalno woklane, prowadząć chóry, zespoły, solistów, pianistów i gitarzystów. Pisze, komponuje, aranżuje, harmonizuje,wykonuje. Pracuję z trzema chórami mieszanymi, przez wiele lat byłem dyrygentem męskiego chóru kameralnego Canta Cuori,  jestem nauczycielem muzyki, gry na instrumentach oraz  instruktorem wokalnym. Zamiłowanie do rocka, grungu i ciężkiego grania łączy sie z miłością do klasyki gitarowej i orkiestrowej. 

 

 

 

Paweł  Holeksa

 

      Pochodzi z Kalisza, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną i Uniwersytet Adama Mickiewicza na kierunku wychowanie muzyczne w klasie fortepianu i gitary. Już od czasu nauki w Szkole Muzycznej angażował się w rozmaite projekty muzyczne i teatralne, wykorzystując nabyte umiejętności wokalne, aranżacyjne czy kompozytorskie. Podczas studiow koncertował wspólnie z Kaliskim Akadaemickim Chórem "Polifonia". Z tamtego okresu pochodzi nagrana płyta kolęd i pastorałek. Występował jako klawiszowiec, gitarzysta, basista, wokalista w wielu lokalnych zespołach, również weselnych. Dziś mimo bycia na co dzień wykładowcą Szkoły Policji w Pile pozostała pasja muzyką. Interesuje go każdy gatunek muzyki, który ujmuje tekstem, harmonią, aranżacją czy prostotą z głębokim przesłaniem. Lubi muzykę poważną, jazz, blues, pop, reagge, muzykę latynoską. Obecnie doskonali swoje umiejętnosci gry na gitarze basowej wzorując się na takich sławach jak Victor Wooten, Sting, Billy Sheehan z Mr Big czy Piotr żaczek z Poluzjantów. Uwielbia słuchać i grać Poluzjantów, Anię Szarmach, Mietka Szcześniaka, Anię Marię Jopek, Monikę Kuszyńską. W realizowane muzyczne projekty wkłada dużo serca i poświęcenia.